Recent Posts

«جهان گذران» با صدای «سالار عقیلی» منتشر شد

«جهان گذران» با آهنگ‌سازی «پشنگ کامکار» -آهنگ‌ساز و نوازنده‌ی برجسته‌ی موسیقی ایران- با صدای «سالار عقیلی» و همراهی گروه ژاو منتشر شد.

«پیش درآمد»، تصنیف «نسیم» براساس دوبیتی‌های باباطاهر، «ساز و آواز» با اشعار فروغ فرخزاد و حافظ، «چهارمضراب افشاری»، تصنیف «جهان گذران» بر اساس رباعیات خیام، «ده ضربی افشاری»، «ساز و آواز» با اشعار فروغ فرخزاد، تصنیف «چهره گل» بر اساس رباعیات عطار و خیام قطعاتِ این اثر هستند.

در این اثر «پشنگ کامکار» خود نوازندگی سنتور را برعهده داشته و علاوه بر او، ارژنگ کامکار نوازنده تمبک، احسان امامی نوازنده عود و رباب، نیریز کامکار نوازنده تار، امین جهانگیری نوازنده سنتور، مرتضی مومنیان نوازنده تمبک و سازهای کوبه‌ای، سیاوش کامکار نوازنده سنتور، امیرناصر رنجبر نوازنده کمانچه، سیاوش کامکار و کمال حسینی (صدابردار گروه ژاو)، رامین پیر میکس و مستر گروه نوازندگان آلبوم را تشکیل می‌دهند.
پشنگ کامکار که بین سال‌های ۹۴ تا ۹۶ کار آهنگسازی این آلبوم را انجام داده بود، در یادداشتی برای این اثر نوشته است: «جهان گذران با توجه به روزگار کم‌رونق موسیقی سنتی ساخته شد. انگیزه آن پویایی و جویایی نسل جوان و علاقه مند به این سبک از موسیقی است. این اثر با همراهی سالار عقیلی عزیز، خواننده توانمند و از همه مهم‌تر با اخلاق که بدون هیچ چشم داشتی مرا با صدای گرمش همراهی کرد ضبط شده است. از پیگیری و تلاشِ سیاوش عزیز و گروه جوان ژاو برای اجرای تمیز و با احساس بسیار ممنونم»